Zakład produkcyjny: ul.Towarowa 11, Gliwice

Blog

Rodzaje pianek

Na rynku dostępny jest szeroki wybór pianek polietylenowych, dlatego warto dowiedzieć się więcej o ich właściwościach, a także ich zastosowaniu.

Pianka PE – pianka polietylenowa niesieciowana często wykorzystywana jest w produkcji opakowań. Posiada właściwości zbliżone do styropianu – nie chłonie wody i nie przepuszcza powietrza, a także posiada właściwości termoizolacyjne. Dobrze poddaje się recyklingowi.

Pianka XPE – pianka sieciowana chemicznie często wykorzystywana zamiast standardowej pianki PE. Doskonale izoluje hałas, ale także temperaturę czy wodę. Jest elastyczna, lekka i odporna na uszkodzenia. Świetnie sprawdza się w budownictwie.

Pianka EVA – charakteryzuje ją gładka i miła w dotyku powierzchnia. Wykorzystywana wszędzie tam, gdzie duże znaczenie ma wygląd pianki – dostępna w wielu kolorach. Używana przy produkcji mat sportowych czy puzzli dla dzieci.

Pianka EPDM – Wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne i uderzenia, posiada dobre właściwości uszczelniająco-izolujące. Znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, a także przy produkcji podkładek antywibracyjnych i antypoślizgowych.

Pianka ESD – jest wykorzystywana do pakowania i składowania elementów, które są wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne. Umożliwia rozproszenie wytworzonych ładunków.